Blog Haber & Duyuru

E- Ticarette Sürekli Yinelenen Alışverişleri Arttırmanın Yolları

Blog Haber & Duyuru

BC E-Ticaret paketlerini kullandığınızda sizlere bu konuda ücretsiz danışmanlık sağlamaktayız. Lütfen web destek hattından bize ulaşın.

Unutmayın ki eticaret mağazanız için yeni müşteriler edinmek, mevcut müşteriyi korumaktan çok daha pahalı bir yöntemdir. Bu sebeple pazarlama stratejilerinizde mevcut müşterinizi korumak için yatırım yapmanız ve iletişim dilinizi bu duruma uygun şekilde kullanmanız eticaret siteniz açısından oldukça avantajlı sonuçlar doğuracaktır.

Sadık ve güvenilir müşteriler, satışlarınızın artmasında en büyük destekçiniz olabilir. Çünkü, bu kitle alışverişlerinde tamamen sizin firmanıza güvenir ve ihtiyacı olan her şeyi sizin sitenizden satın alır. Bunun yanında; sosyal medya üzerinden firmanız ile ilgili olumlu görüş bildirir ve yakın çevresindeki herkese sizi tavsiye eder. Sosyal medya ve dijital pazarlama reklamları satışlar üzerinde çok etkili olsa da kulaktan kulağa pazarlama da günümüzde hala önemini korumaktadır.

Mevcut Müşterilerinizi Kaybetmemek İçin Yatırım Yapın

İnternet sitelerine ziyaretlerin nerden geldiği yönünde yapılan araştırmalar, ziyaretlerin büyük bir çoğunluğunun doğrudan trafikten geldiğini gösteriyor. Yani eski müşterileriniz aslında en çok alışveriş yapan kitleniz. Bu da mevcut müşterilerinizi korumanız ve onlara yönelik kampanyalar hazırlamanız gerektiğini gösteriyor çünkü insanların aşina oldukları markalardan ürün alma olasılıkları çok daha yüksek.

E-posta Pazarlamanız Üzerinde Çalışın

Tekrarlanan satın alma işlemlerinizi arttırmak için e-posta pazarlama stratejinizi mutlaka geliştirmelisiniz. Müşterilerinizin alışveriş zevklerine uygun ürünlerde indirimler olduğunda ya da mağazanıza yeni ürünler geldiğinde onları mutlaka bilgilendirmelisiniz.

Müşterilerinizi satın alma davranışlarına göre 3 bölüme ayırabilirsiniz:

  • Ürün Kategorisi
  • Fiyat aralığı
  • Satın alma tarihi

Bu 3 kategori e-posta pazarlamanızı daha kolay ve verimli hale getirecektir.

Bir Tavsiye Programı Oluşturun

Mutlu müşteriler, genel olarak yakın çevrelerinde de markanızdan ve ürünlerinizden bahsederler. Ancak ürünlerinizden memnun olmasına rağmen bunu yapmayan bir kitleniz de mutlaka olacaktır. Burada onları teşvik etmek size düşüyor.

Bu noktada daha fazla kişiye ulaşmak için bir tavsiye programı oluşturabilirsiniz. Tavsiye programı ya da kampanya

Bu nedenle, daha fazla müşteri kazanmanın ikinci yolu, bir tavsiye programı oluşturmaktır. Bu programda kampanyalara yer verebilirsiniz.

İndirim Kuponları

özellikle yeni müşterilerinizin devamlı müşteri olması noktasında indirim kuponları çok fayda sağlar.


Ücretsiz Abonelik

Bir abonelik modeli üzerinde çalışan daha fazla çevrimiçi işletme ile ücretsiz bir ay, başarılı bir tavsiye için cazip bir tekliftir.

Chatbot’ların Gücünden Faydalanın

Chatbot’lar müşteri deneyimini iyileştirme konusunda çok fayda sağlar. İyi organize edilmiş ve müşteriye hızlı dönüş sağlayan chatbot’lar sayesinde satış hacminizi daha da büyütebilirsiniz.

Chatbot’larda karşılama mesajlarınızı kişiselleştirin. Örneğin, mesaja müşterinizin adını ekleyebilir ve onlara her zaman yardım alabilecekleri konusunda güvence verebilirsiniz. Bu, müşterilerinizle biraz daha yakınlaşmanın ve şüphelerinizi gidermek için orada olduğunuzu göstermenin basit ama etkili bir yoludur.

Tekrarlanan satın alma işlemlerini artırmanın daha fazla yolu var ancak aynı anda çok fazla şey yapmaya çalışarak her şeyi yarım yapmaktansa seçeceğiniz birkaç yönteme odaklanmanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşterilerimizin marka değerini artırmaya yönelik satış ve kâr odaklı çözümler geliştiriyor, hedef kitleye yönelik reklam ve pazarlama stratejileri üretiyor, gerekli materyallerin tüm süreçlerini yönetiyoruz.